MOBILNY GABINET HIRUDOTERAPII

WROCŁAW / OBORNIKI ŚLĄSKIE / WIELUŃ
Telefon: 662 16 23 67/e-mail: arteria.pijawki@gmail.com

Weterynaria

Pijawka lekarska (Hirudo medicinalis) produkuje w swoich gruczołach ślinowych ogromną liczbę leczniczych substancji (Salivary Glans Sekretion). Są to m.in. związki hamujące procesy krzepnięcia krwi, przeciwzapalne, przeciwbólowe, przeciwobrzękowe. Substancje te wprowadzone do krwiobiegu działają nie tylko lokalnie w miejscu przystawienia pijawki, ale również ogólnoustrojowo.
Unikalna kompozycja tych substancji sprawiła, że stały się one „naturalnym lekiem” stosowanym z powodzeniem od wielu lat w medycynie człowieka, a także w medycynie weterynaryjnej. Pijawka lekarska to skuteczna pomoc na bardzo wiele schorzeń występujących u zwierząt.
Hirudoterapia daje pozytywne rezultaty u zwierząt domowych jako terapia wspomagająca takich schorzeń jak:
-choroby układu kostno-stawowego (m.in. spondyloza ,dyskopatia, dysplazja, zapalenie stawów, złamania, zwichnięcia)
-choroby ścięgien i powięzi (zapalenia, naderwania)
-choroby skóry (atopie, zapalenia)
-choroby zębów i przyzębia
-choroby oczu
-choroby naczyń krwionośnych i limfatycznych
-zapalenie gruczołu mlekowego
-trudno gojące się rany i blizny pooperacyjne
-urazy, krwiaki, stłuczenia, opuchlizny
-choroby reumatyczne i zwyrodnieniowe
Ponadto obserwuje się korzystny wpływ w przebiegu wielu chorób układowych oraz wyraźne skrócenie czasu rekonwalescencji po zabiegach chirurgicznych.
Jednorazowa sesja trwa zwykle od 30 do 60 min. W tym czasie pijawka przyczepia się do zwierzęcia, wprowadza lecznicze związki do jego krwiobiegu, ssie krew i odpada.
Aby terapia przyniosła trwały efekt konieczne jest kilkakrotne powtórzenie zabiegu w różnym okresie czasu. Częstotliwość i intensywność terapii ustalana jest indywidualnie dla każdego pacjenta, biorąc pod uwagę jego stan zdrowia i zdiagnozowane schorzenie.
Połączenie leczenia klasycznego z leczeniem pijakami daje nieporównywalnie większe możliwości terapeutyczne  w leczeniu i rekonwalescencji zwierząt.
Zabieg leczenia pijawkami nie jest bolesny dla Twojego pupila!

x